Leonbergers Anniversary Special Show 03.06.2018, Tabasalu
Judge: Rita Pleibel-Seyffer, Germany

Dogs baby class
Brixi Angels Dayu – PP/1 TPB

Dogs puppy class
Faithful Amigo Pegasus – PP/1 BOSP

Bitches puppy class
Faithful Amigo Lyra Vega – PP/1 BOBP

Dogs junior class
Angelically Lazy Panda – EX/2 CQ
Forest Skipper’s Go Get’m Gilbert – VG
Mr Blister v.h. Leonhuuske – absent
Remröd’s Black Opal – EX/1 CQ JunCAC BOBJ
Vaikonniemen Dream Design – VG

Dogs intermediate class
Faithful Amigo Clover Flower – EX/1 CQ
Millijor’s Smuggler With Condalf – absent
Spartacus Ager Trifolium – absent

Dogs open class
Angelically Officially The Best – EX/1 CQ BM3
Baron Castle King Cerberus – EX/3 CQ
Faithful Amigo Eau De Moschino – absent
Golden Charmer Calix Spiderman – absent
Irtokarvan Titus – EX/2 CQ
Liongate’s Sirius – absent
Remus Baltic Leon’s – EX/4

Dogs champion class
Amicus Optimus Crassus – EX/2 CQ BM2 CAC BIS-4
Angelically Nightlight Diamond – EX
Booch Zoryanyi Chaklun – EX/4 Special prize “The Best Movement”
Cardamine’s Captain Morgan – EX
Cardamine’s Caribba – EX
Faithful Amigo Eau De Hugo Boss – EX/1 CQ BM1 BOS BIS-2 Special prize “The Best Head”
Faithful Amigo Maxime Trijol – EX/3
La Dolce Luna’s Dream Prince For Me – EX
Skjaergaardens Gataumarcel D Mee Moo – EX
Zir Ozzy’s Coffee Kopi Luwak – EX

Dogs veteran class
Golden Charmer Baywatch Mitch – EX/1 CQ VetCAC BOSV BM4 -> EST VetCH
Salak Köpek Habu from Bri-Jos Home – absent

Bitches junior class
Amulet Uspeha Shenay – EX/1 CQ JunCAC BOSJ
Nevaeh’Mishka-Natka du Triskel de Stemidor – EX/2

Bitches intermediate class
Faithful Amigo Bluebell Flower – EX/4
Faithful Amigo Lilia Flower – EX/2 CQ
Kim von der Osnitz – EX/3
Promesse Gardee Kinder Place – EX/1 CQ

Bitches open class
Cardamine’s Golden Gucci Girl – EX/2 CQ BB3 CAC -> EST CH
Faithful Amigo Alize – EX/1 CQ BB1 TP BIS-1
Faithful Amigo Eau De Chanel – absent
Maxigor Matimba – EX/3 CQ
Rekileijonan Ranta-Hiekka – EX/4
Skjaergaardens Disney-Cinderella – EX

Bitches champion class
Cardamine’s Miss Daisi – EX/1 CQ BB2 BIS-3
Faithful Amigo Delamain – EX/2 CQ
Ivey-Jolyn von der Osnitz – EX
Maxigor Morissette – EX/4 CQ
Memicedaiska Famke – EX/3 CQ Special prize “The Best Coat”
Skjaergaardens Madeleine De Mee Moo – EX

Bitches veteran class
Aldercy vom Dreiburgenland – absent
Golden Charmer Baywatch Beyla – EX/3 CQ
Golden Charmer Baywatch Pam – EX/1 CQ VetCAC BOBV BB4 -> EST VetCH
Maxigor Moccavanilla – EX/2 CQ

Breeder class
Kennel Angelically – not presented
Kennel Cardamine’s – PP/2
Kennel Faithful Amigo – PP/1 BOB BREEDER
Kennel Golden Charmer – not presented
Kennel Maxigor – PP/3
Kennel Skjaergaardens – PP/4

Progeny class
Aldercy vom Dreiburgenland – not presented

Brace competition
Rekileijonan Ranta-Hiekka & Zir Ozzy’s Coffee Kopi Luwak – PP/1 BOB BRACE

ou can enter text or insert images or tables, if necessary.


 .